Odnawialne źródła energii

Ciekawe fakty, tematy, opinie.
Awatar użytkownika
Anna-92
Posty: 1
Rejestracja: 02 gru 2020, 19:15

Odnawialne źródła energii

Post autor: Anna-92 »

Korzystacie z odnawialnych źródeł energii? Co sądzicie o fotowoltaice i innych podobnych rozwiązaniach? Niedawno wpadła mi w oko oferta firmy Cieplik i poważnie zastanawiać się, czy z niej nie skorzystać.
Awatar użytkownika
Aurelia
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2020, 1:01

Re: Odnawialne źródła energii

Post autor: Aurelia »

Jeśli chodzi o tę firmę, to zlecałam im montaż paneli fotowoltaicznych i uważam, że lepszego wykonawcy nie mogłabym znaleźć. Widać, że to, co robią, nie sprawia im najmniejszych trudności. Można im w pełni zaufać, polecam.
Kamilliś

Re: Odnawialne źródła energii

Post autor: Kamilliś »

Aktualnie najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o domowy użytek to są panele fotowoltaiczne. Ich montaż nie jest już tak drogi jak lata temu. Realnie zwraca się już po 5 latach, a żywotność paneli to nawet 30. Rachunek jest zatem prosty ;) To specjaliści w tym temacie - https://ecocalma.pl/ Zalecam kontakt z nimi, powiedzą co i jak.
Awatar użytkownika
obiadwsobote
Posty: 69
Rejestracja: 12 paź 2019, 11:43

Re: Odnawialne źródła energii

Post autor: obiadwsobote »

W temacie OZE warto też sprawdzić tych specjalistów - https://ekofachowcy.pl/ , to świetnie działająca porównywarka ofert i firm instalacyjnych. Wyjaśnia się tam również sporo pojęci, dzięki temu dużo lepiej zrozumiemy zasady działania dofinansowania oraz funkcjonowania samych urządzeń. Mają tam duże doświadczenie w pomocy w realizacji takich inwestycji, świadczy o tym duża liczba zadowolonych klientów.
Jaśmin

Re: Odnawialne źródła energii

Post autor: Jaśmin »

Fajne rozwiązania dotyczące paneli PV ma na pewno Hymon. Potrafią zaprojektować naprawdę skomplikowane układy i do tego wydajne. Ja mam dach z wieloma spadami i to na pewno było niezłe wyzwanie ale dali radę. I tez ich ekipa montująca potrafi taki projekt przenieść na dach klienta. A patrząc na to ile instalacji robią, to chyba nie dziwne.
Awatar użytkownika
Zuzia
Posty: 461
Rejestracja: 23 maja 2019, 9:25

Re: Odnawialne źródła energii

Post autor: Zuzia »

A czy ktoś z Was słyszał może o takiej firmie jak respect energy? A może już mieliście okazję z nią współpracować? ja słyszałam, że jest to "zielony" dostawca prądu, dostarczający energię tylko i wyłącznie z odnawialnych źródeł. Dzięki temu, rozpoczynając współpracę z tą firmą można nie tylko zaoszczędzić, ale również zatroszczyć się o środowisko ;)
Miłoszewski

Re: Odnawialne źródła energii

Post autor: Miłoszewski »

No jest też polski producent paneli JBGPV, który produkuje i montuje. Ma to taki plus że znają doskonale rozwiązania które oferują. Nie tylko jako opis katalogowy producenta ale wszystko inne. To pozwala moim zdaniem o wiele wiecej zrobić i uzyskac z tej samej instalacji.
ODPOWIEDZ