Dieta maluszka

Zdrowe odżywianie nie jest Twoją mocną stroną? Dołącz do dyskusji - tutaj dzielimy się wiedzą, motywujemy, polecamy i rozmawiamy o diecie.
Juńka

Dieta maluszka

Post autor: Juńka »

Mamusie, jak wygląda dieta waszych ośmiomiesięcznych dzieciaków? Nasza póki co dostaje jeszcze przede wszystkim mleko w proszku to znaczy mleko modyfikowane Nuppi, ale myślę o tym, żeby zacząć rozszerzać jej dietę.
Awatar użytkownika
kilopi
Posty: 114
Rejestracja: 09 cze 2019, 23:39

Re: Dieta maluszka

Post autor: kilopi »

Myślę, że mogłabyś powoli wprowadzać jakieś kaszki też. Zajrzyj sobie na https://www.mjakmama24.pl/niemowle/co-k ... -CJMe.html - one są od 6ego miesiąca życia a naprawdę mega spoko.
Łonia

Re: Dieta maluszka

Post autor: Łonia »

Zgadzam się, to już dobry czas na to, żeby zacząć rozszerzać dietę dziecka, niech poznaje inne smaki (jeśli wybierzesz BLW, to też struktury itp). Ja póki co podchodzę ostrożnie, ale też zależy mi na tym, żeby karmić córkę jak najlepszej jakości produktami - kupuję dania gotowe, "słoiczki", z HiPPa, bo wiem, że one są ekologiczne. A przy tym na pewno nie dodają cukru.

rodk w łodzi
Alicja Januśko

Re: Dieta maluszka

Post autor: Alicja Januśko »

Czasami podczas eksperymentów diecie małych dzieci, pojawiają się w ich buzi alergie pokarmowe, które objawiają nie pleśniawkami. Dużo ciekawych informacji o tym jak walczyć z pleśniawkami u dziecka, znalazłam na stronie https://zagojeni.pl/pierwsza-pomoc/aft ... -leczenie/. Po zastosowaniu leków odkażających, zmiany w buzi mojego dziecka bardzo szybko zniknęły.
Aśta

Re: Dieta maluszka

Post autor: Aśta »

Łonia pisze: ↑08 lut 2021, 0:15 Zgadzam się, to już dobry czas na to, żeby zacząć rozszerzać dietę dziecka, niech poznaje inne smaki (jeśli wybierzesz BLW, to też struktury itp). Ja póki co podchodzę ostrożnie, ale też zależy mi na tym, żeby karmić córkę jak najlepszej jakości produktami - kupuję dania gotowe, "słoiczki", z HiPPa, bo wiem, że one są ekologiczne. A przy tym na pewno nie dodają cukru.
Na początek rozszerzania diety te jednoskładnikowe słoiczki z HiPPa są najlepsze, dynia albo marchewka. Ja zamawiam je przez stronę https://hipp.dodomku.pl/promocje_3639.html
ODPOWIEDZ