Jak obliczyć ilość materiału pod kostkę brukową?

Lubisz projektować wnętrza? Nie masz pomysłu na aranżację jakiegoś wnętrza? Borykasz się z nieuporządkowanym ogrodem? Mamy dla Ciebie dużą porcję inspiracji, informacji i porad.
Buśiek

Jak obliczyć ilość materiału pod kostkę brukową?

Post autor: Buśiek »

Buduje dom, który praktycznie jest już skończony. Została jeszcze strefa zewnętrzna, czyli podjazd oraz ogród. Chciałbym ich powierzchnie wybrukować. Zastanawiam się nad tym, ile materiałów będzie mi potrzebne na m2. Znacie jakiś sprawdzony kalkulator do takich obliczeń?
Wróżek

Re: Jak obliczyć ilość materiału pod kostkę brukową?

Post autor: Wróżek »

Również miałem ten problem, ale trafiłem na ten kalkulator https://zafuguj.pl/kalkulator-brukarski/. Z nim poradzisz sobie z obliczeniami bez problemu. Wystarczy wprowadzić odpowiednie dane (instrukcje jak, masz po prawej stronie), następnie kalkulator obliczy, ile materiałów będzie potrzebne, na m2 powierzchni. Nic prostszego :)
rozważna

Re: Jak obliczyć ilość materiału pod kostkę brukową?

Post autor: rozważna »

Kalkulator moim zdaniem nakreśli wam tylko ilość "mniej więcej", choćby dlatego , że kostka brukowa może mieć różne kształty i wymiary. Ja nie chcąc kupić jej ani za mało ani za dużo skorzystałam z pomocy działu projektowego firmy JADAR , która jest producentem kostki, płyt tarasowych oraz ogrodzeń. Zdecydowałam się na kostkę (wyżej wspomnianej marki) o nieregularnym fasonie, idealnie komponującą się z dużą ilością zieleni w ogródku. Gdyby nie współpraca wykraczająca poza sam zakup na pewno moja posesja prezentowałaby się mniej zjawiskowo a wykładanie podjazdu i alejek nie poszłoby ani łatwo ani szybko.
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 257
Rejestracja: 07 gru 2019, 18:21

Re: Jak obliczyć ilość materiału pod kostkę brukową?

Post autor: Kamilla36 »

Pamiętaj, że po jakimś czasie tą kostkę będzie trzeba poddać myciu, aby znów prezentowała się zjawiskowo. Na stronie: https://www.solidup.pl jest oferta od świetnej firmy (Solid Up Jakub Ziółkowski 32-650 Kęty, os. Leśne 69 NIP: 5492455357 REGON: 383586322 Tel. kontaktowy: 796070256), która ma bardzo dobre opinie, więc będziesz z niej na pewno zadowolona.
Kośik

Re: Jak obliczyć ilość materiału pod kostkę brukową?

Post autor: Kośik »

Również polecam kalkulator w sklepie https://zafuguj.pl/. Jest bardzo dokładny, dzięki czemu praktycznie nie została mi żadna nadwyżka materiału. Polecam od nich również fugę żywiczną, która jest świetna. Wcześniej spoinowałem piaskiem, który się szybko wypłukiwał. Fuga żywiczna, nie ma tego problemu ;)

bluza mundurowa
ODPOWIEDZ