Terapia uzależnień

Lubisz projektować wnętrza? Nie masz pomysłu na aranżację jakiegoś wnętrza? Borykasz się z nieuporządkowanym ogrodem? Mamy dla Ciebie dużą porcję inspiracji, informacji i porad.
Awatar użytkownika
Karo29
Posty: 120
Rejestracja: 22 paź 2019, 19:50

Terapia uzależnień

Post autor: Karo29 »

Grunt to być ze sobą szczerym. Jeśli walczycie z problemem, to najrozsądniej będzie postawić na wsparcie specjalnych poradni, takich jak chociażby Salomon. W https://poradniasalomon.com.pl/ macie więcej informacji na ten temat. Myślę, że powinniście dobrze rozważyć ten temat.
Awatar użytkownika
moris
Posty: 29
Rejestracja: 19 lut 2020, 21:14

Re: Terapia uzależnień

Post autor: moris »

Pierwszy krok ku dobremu, to przyznanie się do uzależnienia przed samym sobą.
Awatar użytkownika
rozkochana
Posty: 69
Rejestracja: 27 lut 2019, 16:41

Re: Terapia uzależnień

Post autor: rozkochana »

Hej, a był ktoś z was może w ośrodku Nefo w Lipnie? Właśnie moja mama zdecydowała się iść na detoks alkoholowy, a ja tak naprawdę chce ją wspierać, ale wiem, że zaraz znów się złamie. Dlatego szybko muszę dla niej znaleźć pomoc i ten punkt mamy najbliżej. To jak go oceniacie? Prawdę mówiąc, każda chwila sie liczy.
Awatar użytkownika
ala
Posty: 52
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:09

Re: Terapia uzależnień

Post autor: ala »

Podobno skuteczną terapię uzależnień mają w ośrodku Terapii Forest . To nowe miejsce, dlatego dobrze jest najpierw sprawdzić nie tyle opinie, to miejsce ogólnie i to, co oferuje. Na pewno jest ten ośrodek nowocześnie wyposażony, ale też może leczyć rodziny od uzależnień. W końcu uzależnienie jednej osoby może mieć wpływ na inne. I to negatywny wpływ.
Awatar użytkownika
laura345
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2020, 11:38

Re: Terapia uzależnień

Post autor: laura345 »

Też właśnie słyszałam, że ośrodek forest ma dobre opinie https://osrodek-uzaleznien.pl/. Ostatnio zainteresowałam się tematem uzależnień bo chcemy wujka wysłać na terapię. A może ktoś z Was tam był? Będzie dobry dla starszej i upartej osoby? Z tego co czytałam to tak, ale każda opinia się przyda
Awatar użytkownika
ja1234
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2020, 10:49

Re: Terapia uzależnień

Post autor: ja1234 »

Denerwują mnie te wszystkie uzależnienia. Bo tak naprawdę nie jesteśmy w stanie w ogóle tego samodzielnie ogarniać. Uzależnienie dopadło niestety również moją mame, która uzależniła się od narkotyków i gdyby nie Ośrodek Nefo , to pewnie jej tu już by z nami nie było. A tak otrzymała pomoc i naprawdę wyszła na na prostą. Także polecam jeśli by ktoś szukał skutecznego ośrodka
Awatar użytkownika
enoi
Posty: 55
Rejestracja: 23 mar 2020, 23:43

Re: Terapia uzależnień

Post autor: enoi »

Zgodzę się z morisem, że pierwszym i najważniejszym krokiem jest przyznanie się przed samym sobą, że jest się uzależnionym, i że faktycznie jest to problem. To już połowa sukcesu. Druga to wytrwałość i determinacja, ale też współpraca z dobrym terapeutą. Wiem, że w okolicach Krakowa warto udać się na Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl bo mają świetne podejście i po prostu wiedzą, jak pomóc.
Awatar użytkownika
Olka
Posty: 85
Rejestracja: 17 mar 2020, 19:00

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Olka »

Przy leczeniu uzależnienia od alkoholu jest bardzo ważne wsparcie rodziny. Ale też nie obejdzie się bez pomocy psychiatry i to bardzo dobrego Ja moge polecić Wam prywatną Klinikę pod Warszawą - Medox https://medox.org.pl/ Mozna im zaufać Podchodza indywidualnie do kazdego problemu dzieki czemu pomogli juz wielu pacjentom
Awatar użytkownika
jannka
Posty: 58
Rejestracja: 06 paź 2019, 9:14

Re: Terapia uzależnień

Post autor: jannka »

Czytałam na http://www.czasnaterapie.pl/alkohol-niebezpieczny-wrog/ o metodzie leczenia alkoholizmu wszywką z lekiem umieszczaną pod skórą. Myślę, że to dobra metoda na znaczne ograniczenie spożywania alkoholu przez osobę uzależnioną. Każda ilość wypita to będą w końcu dokuczliwe objawy. Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
kira
Posty: 79
Rejestracja: 18 cze 2019, 20:52

Re: Terapia uzależnień

Post autor: kira »

Poczytajcie sobie na https://actabio.pl/zdrowie/odtrucie-alk ... omu-warto/ na temat odtrucia alkoholowego. Wiem że większość właśnie tego się najbardziej boi, ponieważ organizm się buntuje. Ale są sposoby na to , by nawet w domu go przejść, są metody łagodzenia objawów detoksu
Awatar użytkownika
Nati
Posty: 24
Rejestracja: 10 cze 2020, 16:21

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Nati »

Wyjście z uzależnień to ciężka i mozolna praca zarówno ze strony uzależnionego jak i rodziny. Najważniejsze jest właśnie wsparcie bliskich oraz odpowiedni ośrodek leczenia uzależnień czy terapeuta. Ranking ośrodków terapii to miejsce, w którym znajdziecie najlepsze ośrodki oraz terapeutów w waszej okolicy. Zapoznacie się z ofertami ośrodków a także opiniami pacjentów, którzy najgorsze już mają za sobą.

wieszak do telewizora obrotowy
Awatar użytkownika
rozkochana
Posty: 69
Rejestracja: 27 lut 2019, 16:41

Re: Terapia uzależnień

Post autor: rozkochana »

Ja w tym rankingu znalazłam Forest. Ośrodek w kujawsko-pomorskim, w którym oprócz skutecznego leczenia uzależnień terapią Forest Point, można po prostu odpocząć, relaksując się jeziorem, lasem, basenem czy wycieczkami różnego rodzaju. Wydaje mi się, że jeśli chodzi o terpię, to lepszego ośrodka się nie znajdzie.
Awatar użytkownika
Mr Robot
Posty: 173
Rejestracja: 09 wrz 2019, 12:06

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Mr Robot »

Niestety z roku na rok przybywa osób uzależnionych, nie tylko od papierosów czy alkoholu ale także co ciekawe od hazardu. Wiele z nas nie dostrzega tego problemu jednak osoby z tym problemem często przez to uzależnienie tracą całe majątki. Konieczne jest więc aby taka osoba uzyskała pomoc specjalisty w jakimś ośrodku https://oaza.sos.pl/leczenie-uzaleznien ... e-hazardu/ który pomoże jej wyjść na prostą.
Hackers. We inherently trust no one, including each other.
Awatar użytkownika
Kornelia09
Posty: 62
Rejestracja: 22 gru 2019, 22:20

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Kornelia09 »

Przede wszystkim sama osoba uzależniona musi być świadoma tego, że jest uzależniona, by zacząć się leczyć. Ja znalazłam ciekawy artykuł o podjęciu decyzji o leczeniu https://osrodkiterapeutyczne.pl/porady/ ... zeniu.html i każda osoba która chce podjąć leczenie powinna go przeczytać. Bliska mi osoba była uzależniona i dzięki stronie którą podlinkowałam było łatwiej wyjść jej na prostą.
Wesoła

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Wesoła »

Terapia to najskuteczniejsza droga do wyjścia z uzależnienia. Żeby je pokonać trzeba je najpierw zrozumieć. Terapeuci z ośrodka terapii Forest wiedzą jakie pytania zadać, by nakierować Cię na rozwiązanie swoich problemów. Tym ludziom naprawdę zależy. Wiem co mówię, ponieważ widzę jakie postępy dzięki nim zrobił mój mąż w ciągu roku. Mimo pandemii i wszystkiego co się dzieje w naszym kraju mogę szczerze powiedzieć, że był to dla nas znacznie lepszy rok niż poprzedni.
Ewuś

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Ewuś »

Osoba uzależniona bardzo często ucieka od myśli, że ma problem i jest uzależniona. Wypiera ten fakt często nawet przejawiając agresję. Tak było w przypadku mojego brata, który był dość mocno uzależniony od gier komputerowych do tego stopnia, że całkowicie zatracił kontakt z rzeczywistością. Każdorazowa próba odciągnięcia go od grania i komputera kończyła się awanturami aż w końcu doszło do rękoczynów. Mama była załamana a ja postanowiłam znaleźć miejsce w którym mu pomogą i tak trafiłam na Nefo. Najlepszy ośrodek w Polsce według rankingu ale i wielu pacjentów. Ja również tam uważam bo nie wierzyłam, że mój brat może wyjść na prostą ale się udało.
Awatar użytkownika
Kornelia09
Posty: 62
Rejestracja: 22 gru 2019, 22:20

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Kornelia09 »

Trzeba przyznać, że uzależnienia to jest bardzo poważna sprawa. Sama miałam taki przypadek w rodzinie i przyczyną alkoholizmu w tym przypadku były problemy w pracy. Pomogły wizyty u psychiatry, który pomógł tej osobie uporządkować sobie wszystko. Możemy polecić klinikę psychologiczno- psychiatryczną Psychomedic z Warszawy (nr. tel. 22 253 88 88)

kino krakow
Awatar użytkownika
Asuna
Posty: 56
Rejestracja: 17 sie 2019, 22:11

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Asuna »

Alkoholizm niestety jest dość powszechny w naszym kraju i nie można problemu bagatelizować. Jeśli mamy w naszym otoczeniu osobę chorą to należy ją nakłonić do leczenia. Także wszywka alkoholowa Garwolin jest dobrym rozwiązanie i stosunkowo niedrogim, a skutecznie zniechęca do picia
mośka

Re: Terapia uzależnień

Post autor: mośka »

Najważniejszym krokiem jest podjęcie decyzji o tym, aby się leczyć. Rozpoznanie problemu przez osoby chore to już jest bardzo duży krok. Jeśli chcecie, to koniecznie sprawdźcie sobie detoks alkoholowy https://medox.org.pl/detoksykacja-alkoholowa/ Myślę, że tutaj bez problemu uda się Wam podjąć terapię.
pęk

Re: Terapia uzależnień

Post autor: pęk »

Współczesny alkoholik to niekoniecznie żul i menel leżący w rynsztoku teraz częściej ma twarz normalnego człowieka domowym zaciszu popija kolejny drinki czy wino często dodatkowo jeszcze ukryty przed domownikami, czy alkoholik przestaje kontrolować nałóg i swoje zachowanie wówczas najbardziej odczuwają to jego bliscy dlatego też warto by osobę decydowała się na leczenie w ośrodku terapii Nefo
Wiewiórka

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Wiewiórka »

Szukałam ośrodka blisko mojego miejsca zamieszkania bo udało nakłonić się moją mamę do podjęcia terapii. Pamiętałam, że jako dziecko bardzo lubiliśmy rodziną jeździć do Turawy i byłam mile zaskoczona gdy znalazłam Ośrodek Terapii Uzależnień Madarvit położony właśnie blisko tych jezior. Mama była bardzo zadowolona z terapii jak i samego otoczenia, wróciła całkowicie odmieniona.
Łukasz

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Łukasz »

W obecnych czasach alkohol jest na wyciągnięcie ręki. Nie wyobrażamy sobie imprezy bez alkoholu. Wyjeżdżając na wakacje potrafimy przepić kilka dni a później przepłacamy to zdrowiem. Na szczęście Forest oferuje detoksykację w domu pacjenta co według mnie jest bardzo fajne, zwłaszcza gdy szybko musimy dojść do siebie
uzależnienie32

Re: Terapia uzależnień

Post autor: uzależnienie32 »

Uzależnienie od alkoholu albo hazardu może się naprawdę bardzo źle skończyć nie tylko krzywdimy siebie ale ludzi dla nas bliskich. Jeśli czujesz że chcesz zakończyć z tym uzależnieniem to proponuje leczenie uzależnień jest to ośrodek w którym możesz się zapisać na terapie stacjonarną czyli zamkniętą jest to intensywna forma terapii, mi pomogło.
Boćan

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Boćan »

Karo29 pisze: ↑15 sty 2020, 15:24 Grunt to być ze sobą szczerym. Jeśli walczycie z problemem, to najrozsądniej będzie postawić na wsparcie specjalnych poradni, takich jak chociażby Salomon. W https://poradniasalomon.com.pl/ macie więcej informacji na ten temat. Myślę, że powinniście dobrze rozważyć ten temat.
W walce z uzależnieniami takimi jak alkohol czy narkotyki pomoc psychologa jest bardzo ważna jedna może być niewystarczająca zdecydowanie lepiej sprawdza się zgłoszenie do specjalnego centrum zajmującego się leczeniem uzależnienia począwszy od odtruwania organizmu, w Warszawie takim miejscem jest Medyczny Detox
Kramek

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Kramek »

Niestety coraz więcej osób popada w różnego rodzaju uzależnienia. Myślę, że jednak największym problemem jest alkoholizm. Najnowsze statystyki szacują, że w Polsce żyje około 800 tysięcy osób cierpiących z powodu choroby alkoholowej. Jeśli chodzi o leczenie, to zdecydowanie lepiej od razu udać się do lekarza, który oceni stan pacjenta i dobierze metodę leczenia. Jednym z rozwiązań jest popularna wszywka alkoholowa - https://esperalszczecin.pl/wszywka-alko ... inoujscie/. Zaszycie wykazuje dużą efektywność i Esperal pomógł wielu osobom.
ODPOWIEDZ