Uprawnienia budowlane

Lubisz projektować wnętrza? Nie masz pomysłu na aranżację jakiegoś wnętrza? Borykasz się z nieuporządkowanym ogrodem? Mamy dla Ciebie dużą porcję inspiracji, informacji i porad.
Awatar użytkownika
wenson
Posty: 144
Rejestracja: 06 lis 2019, 15:51

Uprawnienia budowlane

Post autor: wenson »

Osoby, które pełnią samodzielne funkcje z zakresu budownictwa, muszą posiadać odpowiednie uprawnienia. Mnie interesują właśnie uprawnienia budowlane i dlatego mam do was pytanie. Ktoś ma za sobą egzamin na uprawnienia budowlane? Wiecie jak on wygląda w praktyce?
Awatar użytkownika
Zuzia
Posty: 461
Rejestracja: 23 maja 2019, 9:25

Re: Uprawnienia budowlane

Post autor: Zuzia »

A czy ktoś z Was posiada może uprawnienia elektryczne SEP G1? Czytałam o nich ostatnio na stronie internetowej https://uprawnienia-g1.pl/. Podobno są one niezbędne w pracy elektryka, a żeby je zdobyć trzeba przejść specjalny kurs i następnie zaliczyć pozytywie egzamin. Czy orientujecie się może, czy taki egzamin jest trudny?
żaba

Re: Uprawnienia budowlane

Post autor: żaba »

A co uważacie o tej firmie https://sep-on-line.pl/ jeżeli chodzi o zdobywanie uprawnień w zawodzie elektryka? Wiem, że bez takich szkoleń niewiele można robić, więc myślę, że na pierwszym miejscu powinniśmy postawić takie kursy uprawniające. Myślę, że wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że dostaniemy ciekawą ofertę pracy.
sósek

Re: Uprawnienia budowlane

Post autor: sósek »

Ostatnio na wielu witrynach internetowych ukazało się kilka artykułów na ten temat ale ciężko było znaleźć rzetelne i sensowne informacje... Odwiedziłem kilka stron ale to tutaj najlepiej opisali ten problem dlatego kliknij w ten w ten odnośnik. https://e-mierniki.pl/c/lokalizatory-ka ... lektometry
Awatar użytkownika
fabi88
Posty: 65
Rejestracja: 02 cze 2019, 15:09
Kontakt:

Re: Uprawnienia elektryczne

Post autor: fabi88 »

Stowarzyszenie Elektryków Polskich jest najbardziej prestiżową organizacją integrującą pozarządowe stowarzyszenie zawodowe Elektryków Polskich. SEP m.in. Koncentruje się na edukacji uczestników w zakresie obsługi urządzeń elektroenergetycznych. Prawo energetyczne zobowiązuje osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń i instalacją energii elektrycznej do posiadania kwalifikacji poświadczonych przez komisję egzaminacyjną.

W trosce o bezpieczeństwo związane z eksploatacją urządzeń oraz ich naprawą i modernizacją SEP Wrocław https://www.akademiaoperatora.pl/oferta/sep.html organizuje szkolenia i egzaminy potwierdzające uprawnienia do trzech grup energetycznych:

• Szkolenie SEP G1 w zakresie obsługi / nadzoru urządzeń, instalacji i sieci produkujących, przetwarzających, przesyłających i zużywających energię elektryczną
• Szkolenie G2 SEP w zakresie obsługi / nadzorujących urządzeń wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających ciepło i inne urządzenia energetyczne
• Szkolenie G3 SEP w zakresie eksploatacja / nadzór urządzeń, instalacji i sieci gazowych produkujących, przetwarzających, przesyłających, magazynujących i zużywających paliwo gazowe
ODPOWIEDZ