Działania proekologiczne w firmie

Znajdziesz tu wszystko to, na co nie było miejsca w pozostałych kategoriach.
Kiść

Działania proekologiczne w firmie

Post autor: Kiść »

Czy Wasza firma uczestniczy lub organizuje jakieś akcje proekologiczne? Czy angażuje się w różne tego typu działania, wspiera jakieś organizacje? Ekologia jest ważna dla niej na tyle żeby zdobyć certyfikat iso 14001? Jak to wygląda?
ArnuŚ.

Re: Działania proekologiczne w firmie

Post autor: ArnuŚ. »

U nas w firmie będziemy zakładali pompy ciepła. To ciekawe rozwiązanie, jeżeli chodzi o takie rozwiązania skłaniające się ku ekologicznym metodą pozyskiwania ciepła. Rozważamy również panele słoneczne przy magazynie, ale jeszcze nie wiemy, czy będą instalowane na dachu, czy normalne na podłożu (dobry dostęp do światła). Osobiście polecam już teraz pompy ciepła Częstochowa – świetny kontakt z klientem.
człowiekduży

Re: Działania proekologiczne w firmie

Post autor: człowiekduży »

Warto moim zdaniem zainwestować w popularną i dostępną fotowoltaikę to czysta energia, dzięki porównaniu wielu ofert na takie OZE na - https://ekofachowcy.pl/ , szybko będziemy mogli podjąć decyzję o instalacji. Firma w zależności od swojej wielkości, dość szybko może odczuwać wyraźne oszczędności na zużyciu energii. Polecam zrobić też audyt energetyczny, dostarczy to sporo danych.
Ślą

Re: Działania proekologiczne w firmie

Post autor: Ślą »

Uważam, że Ekomeritum, to naprawdę świetna firma, która jest ściśle związana z ekologią to ta: https://www.ekomeritum.pl. Realizują naprawdę szeroki zakres ofertowy: od pomiarów, badań po szkolenia. Poza tym możecie z nimi realizować wnioski o pozwolenia, związane z gospodarką odpadami, czy ochroną powietrza. Jak najbardziej polecam
Jędrek25

Re: Działania proekologiczne w firmie

Post autor: Jędrek25 »

Jeśli chcesz być proekologiczny to postaw na firmy które dostarczają energię taką jak prąd z zielonych źródeł czyli OZE. Zapoznaj się z ofertą firmy respect energy i zamów prąd który nie tylko będzie równie tani co z tradycyjnych źródeł ale nie pozostawia śladu węglowego. Dzięki nim będziesz mieć ekologiczny prąd bez inwestowania w fotowoltaikę czy turbiny wiatrowe.
rośka

Re: Działania proekologiczne w firmie

Post autor: rośka »

W kwestii fotowoltaiki to nie jestem żadnym specjalistą, ale ogólnie wydaje mi się, że nie ma to jak szukanie rozwiązań, jakie będą dla nas najrzetelniejsze. Chodzi mi o o to, że można na przykład zdecydować się na takie https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-lublin/ panele fotowoltaiczne, a to dlatego, że to jest bardzo dobra firma. Mają ogromne doświadczenie.
Mikołaj

Działania proekologiczne w firmie

Post autor: Mikołaj »

rośka pisze: ↑27 lip 2021, 15:43 W kwestii fotowoltaiki to nie jestem żadnym specjalistą, ale ogólnie wydaje mi się, że nie ma to jak szukanie rozwiązań, jakie będą dla nas najrzetelniejsze. Chodzi mi o o to, że można na przykład zdecydować się na takie https://hymon.pl/panele-fotowoltaiczne-lublin/ panele fotowoltaiczne, a to dlatego, że to jest bardzo dobra firma. Mają ogromne doświadczenie.
Zgadza się. Firmy mogą sporo zaoszczędzić mając takie instalacje. Jednak sporo sprzętu wykorzystuje energię elektryczną. Czy to będzie biuro czy jakiś warsztat - każdy korzysta z prądu. I mając taka instalację panelów PV można całkiem sporo zaoszczędzić. A Hymon całkiem sporo robi dla firm.
ODPOWIEDZ