Idzie mi opornie nauka języka niemieckiego

Znajdziesz tu wszystko to, na co nie było miejsca w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
Dominikana
Posty: 200
Rejestracja: 03 sty 2020, 10:47

Idzie mi opornie nauka języka niemieckiego

Post autor: Dominikana »

Ktoś z was miał podobnie?
Wiele lat w szkole uczyłam się tego języka, ale ostatecznie nic z niego nie pamiętam.
Tutaj https://www.structura.pl/ widziałam, że nauka języka niemieckiego może wyglądać nieco inaczej.
Myślicie, że to kwestia metody nauczania i samego faktu, że w szkole jak to w szkole - albo coś się złapie, albo nie i później to już leci albo w jedną, albo w drugą.
Jak to był u was?
miał

Re: Idzie mi opornie nauka języka niemieckiego

Post autor: miał »

Myślę że im wcześniej zaczynamy naukę języka obcego tym łatwiej go opanować. Dla mnie w szkole średniej trudna był łacina - bo to martwy język. A koniugacji i deklinacji zatrzęsienie. Ale tak naprawdę to najgorsza była w szkole podstawowej chemia. I ten sam problem ma mój syn. Tylko dziś szuka się w internecie księgarni i szybko znajduje się np taki podręcznik https://www.taniaksiazka.pl/t/matura-je ... iecki-2021 Za moich czasów tak łatwo nie było. A jak popatrzycie w zakładki to znajdziecie pomoce do nauki języków obcych.
Awatar użytkownika
Zuzia
Posty: 461
Rejestracja: 23 maja 2019, 9:25

Re: Idzie mi opornie nauka języka niemieckiego

Post autor: Zuzia »

A kto z Was uczy się języka angielskiego? Czy robicie to na własną rękę? Może lepiej byłoby zapisać się na jakiś profesjonalny kurs? Widziałam na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... ski/krakow, że na przykład w Krakowie takie kursy oferuje Szkoła Językowa ProfiLingua. Kto z Was miał już z nią do czynienia?
Gabi

Re: Idzie mi opornie nauka języka niemieckiego

Post autor: Gabi »

Też przez długi czas miałam problem z językiem niemieckim, o ile gramatyka i pojedyncze słówka jeszcze jakoś wchodziły, to już ze składaniem zdań, a tym bardziej z prowadzeniem luźnej rozmowy w tym język było bardzo ciężko. Próbowałam się nauczyć z pomocą książek, ale dalej mi nie szło. Dopiero konwersacje online w języku niemieckim, które prowadzi 12 bardzo mi pomógł
magda_lena

Re: Idzie mi opornie nauka języka niemieckiego

Post autor: magda_lena »

Witam, rok temu miałam kursy a języka niemieckiego w pracy, bardzo polecam kursy niemieckiego dla pracowników wrocław, jest to naprawdę świetne rozwiązanie dla pomocy w nauce języka niemieckiego, mają w swojej ofercie kursy również dla klientów indywidualnych.
ODPOWIEDZ