Jak inwestować w akcje: Przewodnik dla początkujących

Znajdziesz tu wszystko to, na co nie było miejsca w pozostałych kategoriach.
scablleś

Jak inwestować w akcje: Przewodnik dla początkujących

Post autor: scablleś »

Jak inwestować w akcje: Przewodnik dla początkujących na początek for
Matthew Frankel, CFP Aktualizacja: 14 maja 2021, 13:40
Jeśli jesteś gotowy do rozpoczęcia inwestowania na giełdzie, ale nie masz pewności co do pierwszych kroków, które należy podjąć, inwestując w akcje, to dobrze trafiłeś.

Może Cię zaskoczyć informacja, że ​​50 lat temu inwestycja w indeks S&P 500 o wartości 10 000 USD byłaby dziś warta prawie 1,2 mln USD. Dobrze zrobione inwestowanie w akcje jest jednym z najskuteczniejszych sposobów budowania długoterminowego bogactwa. Jesteśmy tutaj, aby Cię nauczyć.

Jest sporo rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim się zagłębisz. Oto przewodnik krok po kroku dotyczący inwestowania pieniędzy na giełdzie, aby upewnić się, że robisz to we właściwy sposób.

JAK ZACZĄĆ INWESTOWAĆ W ZAPASY:
Przewodnik krok po kroku
Ikona żarówki
1. Zdecyduj o podejściu inwestycyjnym

Ikona dłoni ze znakiem dolara
2. Zdecyduj, ile zainwestujesz w akcje

Ikona dolara w kopercie
3. Otwórz rachunek inwestycyjny

Ikona wykresu kołowego
4. Zdywersyfikuj swoje akcje

Ikona osoby z wykresem
5. Kontynuuj inwestowanie

1. Określ swoje podejście do inwestowania
Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, jak zacząć inwestować w akcje. Niektórzy inwestorzy decydują się na zakup pojedynczych akcji, podczas gdy inni stosują mniej aktywne podejście.

Spróbuj tego. Które z poniższych stwierdzeń najlepiej Cię opisuje?

Jestem osobą analityczną i lubię analizować liczby i przeprowadzać badania.
Nienawidzę matematyki i nie chcę odrabiać tony „pracy domowej”.
Każdego tygodnia mam kilka godzin, które mogę poświęcić na inwestowanie na giełdzie.
Lubię czytać o różnych firmach, w które mogę inwestować, ale nie mam ochoty zagłębiać się w nic związanego z matematyką.
Jestem zajętym profesjonalistą i nie mam czasu na naukę analizowania akcji.
Dobrą wiadomością jest to, że niezależnie od tego, z którym z tych stwierdzeń się zgadzasz, nadal jesteś świetnym kandydatem na inwestora giełdowego. Jedyne, co się zmieni, to „jak”.

Różne sposoby inwestowania na giełdzie
Poszczególne akcje: Możesz inwestować w poszczególne akcje, jeśli – i tylko wtedy – masz czas i chęć do dokładnego badania i bieżącej oceny akcji. Jeśli tak jest, w 100% zachęcamy do tego. Z biegiem czasu sprytny i cierpliwy inwestor może pokonać rynek. Z drugiej strony, jeśli takie rzeczy jak kwartalne raporty o zarobkach i umiarkowane obliczenia matematyczne nie brzmią zachęcająco, nie ma absolutnie nic złego w przyjmowaniu bardziej pasywnego podejścia.
Fundusze indeksowe: Oprócz kupowania pojedynczych akcji, możesz zainwestować w fundusze indeksowe, które śledzą indeks giełdowy, taki jak S&P 500. Jeśli chodzi o fundusze zarządzane aktywnie lub pasywnie, generalnie wolimy te drugie (chociaż z pewnością istnieją wyjątki). Fundusze indeksowe mają zazwyczaj znacznie niższe koszty i praktycznie gwarantują, że dorównają długoterminowym wynikom ich indeksów bazowych. Z biegiem czasu S&P 500 przyniósł łączne zwroty na poziomie około 10% w skali roku, a takie wyniki mogą z czasem zbudować znaczne bogactwo.
Robo-doradcy: Wreszcie, kolejną opcją, która zyskała popularność w ostatnich latach, jest robo-doradca. robo-doradca to dom maklerski, który zasadniczo inwestuje Twoje pieniądze w Twoim imieniu w portfel funduszy indeksowych, który jest odpowiedni dla Twojego wieku, tolerancji ryzyka i celów inwestycyjnych. robo-doradca może nie tylko wybrać Twoje inwestycje, ale wielu z nich zoptymalizuje Twoją efektywność podatkową i automatycznie dokona zmian w czasie.
Fundusze indeksowe
Ten popularny instrument inwestycyjny śledzi indeks rynkowy i może pomóc zrównoważyć Twój portfel.

ETF-y
Fundusze giełdowe lub ETF zapewniają szeroką ekspozycję rynkową i handel w sposób podobny do akcji.

Fundusze inwestycyjne
Pasywne fundusze inwestycyjne z niskimi opłatami mogą zapewnić doskonałą ekspozycję na cały zbiór akcji jednocześnie.

Więzy
Podobnie jak pożyczanie pieniędzy jest częścią życia większości ludzi, firmy i gminy również pożyczają pieniądze za pomocą obligacji.

2. Zdecyduj, ile zainwestujesz w akcje
Najpierw porozmawiajmy o pieniądzach, których nie powinieneś inwestować w akcje. Giełda nie jest miejscem na pieniądze, których możesz potrzebować w ciągu najbliższych pięciu lat, przynajmniej.

Podczas gdy rynek akcji prawie na pewno wzrośnie w dłuższej perspektywie, ceny akcji w krótkim okresie są po prostu zbyt duże – w rzeczywistości spadek o 20% w danym roku nie jest niczym niezwykłym. W 2020 r., podczas pandemii COVID-19, rynek spadł o ponad 40% i odbił się do rekordowego poziomu w ciągu kilku miesięcy.

Twój fundusz ratunkowy
Pieniądze potrzebne do opłacenia kolejnej wpłaty czesnego dla dziecka
Przyszłoroczny fundusz urlopowy
Pieniądze, które odkładasz na zaliczkę, nawet jeśli nie będziesz gotowy na zakup domu przez kilka lat
Alokacja aktywów
Porozmawiajmy teraz o tym, co zrobić z pieniędzmi, które można zainwestować – czyli pieniędzmi, których prawdopodobnie nie będziesz potrzebować w ciągu najbliższych pięciu lat. Jest to koncepcja znana jako alokacja aktywów, w której w grę wchodzi kilka czynników. Ważną kwestią jest Twój wiek, podobnie jak Twoja szczególna tolerancja na ryzyko i cele inwestycyjne.

Zacznijmy od twojego wieku. TOgólna idea jest taka, że ​​wraz z wiekiem akcje stopniowo stają się mniej pożądanym miejscem do przechowywania pieniędzy. Jeśli jesteś młody, masz przed sobą dekady, aby przezwyciężyć wszelkie wzloty i upadki na rynku, ale tak nie jest, jeśli jesteś na emeryturze i jesteś uzależniony od dochodów z inwestycji.

Oto krótka praktyczna zasada, która może pomóc w ustaleniu alokacji aktywów. Weź swój wiek i odejmij go od 110. Jest to przybliżony procent twoich pieniędzy, które można zainwestować, które powinny być w akcjach (dotyczy to funduszy inwestycyjnych i ETF-ów opartych na akcjach). Pozostała część powinna być w inwestycjach o stałym dochodzie, takich jak obligacje lub płyty CD o wysokiej rentowności. Następnie możesz dostosować ten stosunek w górę lub w dół, w zależności od konkretnej tolerancji na ryzyko.

Załóżmy na przykład, że masz 40 lat. Ta zasada sugeruje, że 70% twoich pieniędzy, które można zainwestować, powinno być w akcjach, a pozostałe 30% w stałym dochodzie. Jeśli jesteś bardziej skłonny do podejmowania ryzyka lub planujesz pracować powyżej typowego wieku emerytalnego, możesz zmienić ten stosunek na akcje. Z drugiej strony, jeśli nie lubisz dużych wahań w swoim portfelu, możesz zmodyfikować go w innym kierunku.


3. Otwórz rachunek inwestycyjny
Wszystkie porady dotyczące inwestowania w akcje dla początkujących nie przyniosą wiele dobrego, jeśli nie masz sposobu, aby faktycznie kupić akcje. Aby to zrobić, potrzebujesz specjalistycznego typu rachunku, zwanego rachunkiem maklerskim.

Rachunki te są oferowane przez firmy takie jak TD Ameritrade, E*Trade, Charles Schwab i wiele innych. A otwarcie rachunku maklerskiego to zazwyczaj szybki i bezbolesny proces, który zajmuje tylko kilka minut. Możesz łatwo zasilić swoje konto maklerskie za pomocą przelewu EFT, wysyłając czek lub przelewając pieniądze.

Otwarcie rachunku maklerskiego jest generalnie łatwe, ale przed wyborem konkretnego brokera należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

Typ konta
Najpierw określ rodzaj rachunku maklerskiego, którego potrzebujesz. Dla większości osób, które dopiero próbują nauczyć się inwestowania na giełdzie, oznacza to wybór między standardowym kontem maklerskim a indywidualnym kontem emerytalnym (IRA). Oba typy kont pozwolą Ci kupować akcje, fundusze inwestycyjne i ETF-y. Główne rozważania dotyczą tego, dlaczego inwestujesz w akcje i jak łatwo chcesz mieć dostęp do swoich pieniędzy.

Jeśli chcesz mieć łatwy dostęp do swoich pieniędzy, inwestujesz tylko na czarną godzinę lub chcesz zainwestować więcej niż roczny limit IRA, prawdopodobnie będziesz potrzebować standardowego rachunku maklerskiego.

Z drugiej strony, jeśli Twoim celem jest zbudowanie gniazda emerytalnego, IRA to świetny sposób. Konta te występują w dwóch głównych odmianach – tradycyjnych i Roth IRA – i istnieje kilka wyspecjalizowanych rodzajów IRA dla osób samozatrudnionych i właścicieli małych firm, w tym SEP IRA i SIMPLE IRA. IRA to bardzo korzystne podatkowo miejsca do kupowania akcji, ale wadą jest to, że może być trudno wypłacić pieniądze, dopóki się nie zestarzejesz.

Porównaj koszty i funkcje
Większość internetowych maklerów giełdowych wyeliminowała prowizje handlowe, więc większość (ale nie wszyscy) jest na równych zasadach, jeśli chodzi o koszty.

Istnieje jednak kilka innych dużych różnic. Na przykład niektórzy brokerzy oferują klientom różnorodne narzędzia edukacyjne, dostęp do badań inwestycyjnych i inne funkcje, które są szczególnie przydatne dla nowszych inwestorów. Inne oferują możliwość handlu na zagranicznych giełdach. Niektóre mają fizyczne sieci oddziałów, co może być przydatne, jeśli potrzebujesz wskazówek dotyczących inwestycji twarzą w twarz.

Istnieje również przyjazność dla użytkownika i funkcjonalność platformy transakcyjnej brokera. Użyłem wielu z nich i mogę powiedzieć z pierwszej ręki, że niektóre są znacznie bardziej „niezgrabne” niż inne. Wiele osób pozwoli Ci wypróbować wersję demo przed zainwestowaniem jakichkolwiek pieniędzy, a jeśli tak jest, gorąco polecam.

CHCESZ PORÓWNAĆ BOKERA?
Przeglądaj najlepsze biura maklerskie

Ikona osoby z wykresem
4. Wybierz swoje akcje
Teraz, gdy odpowiedzieliśmy na pytanie, w jaki sposób kupujesz akcje, jeśli szukasz świetnych pomysłów inwestycyjnych przyjaznych początkującym, oto pięć świetnych akcji, które pomogą Ci zacząć.

Oczywiście w zaledwie kilku akapitach nie możemy omówić wszystkiego, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze i analizie akcji, ale oto ważne koncepcje, które należy opanować przed rozpoczęciem:

Zdywersyfikuj swoje portfolio.
Inwestuj tylko w firmy, które rozumiesz.
Unikaj akcji o dużej zmienności, dopóki nie opanujesz inwestowania.
Zawsze unikaj zapasów grosza.
Poznaj podstawowe wskaźniki i koncepcje oceny akcji.
Dobrym pomysłem jest poznanie koncepcji dywersyfikacji, co oznacza, że ​​powinieneś mieć w swoim portfelu różne rodzaje spółek. Ostrzegam jednak przed zbyt dużą dywersyfikacją. Trzymaj się firm, które rozumiesz – a jeśli okaże się, że jesteś dobry (lub swobodnie) w ocenie określonego rodzaju akcji, nie ma nic złego w tym, że jedna branża stanowi stosunkowo duży segment Twojego portfela.

Kupowanie efektownych, szybko rosnących akcji może wydawać się świetnym sposobem na budowanie bogactwa (i z pewnościąbyć), ale ostrzegam cię, abyś wstrzymał się z nimi, dopóki nie będziesz trochę bardziej doświadczony. Rozsądniej jest stworzyć „bazę” do swojego portfolio z solidnymi, ugruntowanymi firmami.

Jeśli chcesz inwestować w poszczególne akcje, powinieneś zapoznać się z kilkoma podstawowymi sposobami ich wyceny. Nasz przewodnik po inwestowaniu w wartość to świetne miejsce na rozpoczęcie. Tam pomożemy Ci znaleźć akcje, którymi handlujesz po atrakcyjnej wycenie. A jeśli chcesz dodać do swojego portfela ekscytujące długoterminowe perspektywy rozwoju, nasz przewodnik po inwestowaniu we wzrost jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie.

5. Kontynuuj inwestowanie
Oto jeden z największych sekretów inwestowania, dzięki uprzejmości samego Wyroczni Omaha, Warrena Buffetta. Nie musisz robić nadzwyczajnych rzeczy, aby uzyskać nadzwyczajne rezultaty. (Uwaga: Warren Buffett jest nie tylko odnoszącym największe sukcesy długoterminowym inwestorem wszechczasów, ale także jednym z najlepszych źródeł mądrości dla Twojej strategii inwestycyjnej.)

Najpewniejszym sposobem na zarobienie pieniędzy na giełdzie jest kupowanie akcji wielkich firm po rozsądnych cenach i trzymanie ich tak długo, jak firmy pozostają świetne (lub dopóki nie będziesz potrzebować pieniędzy). Jeśli to zrobisz, po drodze doświadczysz pewnej zmienności, ale z czasem przyniesiesz doskonałe zwroty z inwestycji.
rośka

Re: Jak inwestować w akcje: Przewodnik dla początkujących

Post autor: rośka »

Mi się ogólnie wydaje, że takie inwestowanie w akcje to może mieć bardzo fajny skutek dla nas. Nie wiem jednak , czy na tym wygram, czy stracę, ale na pewno będę się starała coś osiągnąć. I wstępnie mogę Wam powiedzieć, że takie https://silesiafinanse.pl/ekspert-finansowy-zawiercie/ finansowanie będzie mi potrzebne. Tzn doradztwo.

lihh
siłat

Re: Jak inwestować w akcje: Przewodnik dla początkujących

Post autor: siłat »

W sumie inwestowanie mi nie w głowie, bo na razie muszę pomyśleć o czymś innym, a mianowicie o tym, żeby poszukać odpowiedniego kredytu. Wyskoczyło mi kilka wydatków i dziś po prostu nie jestem w stanie sobie sama z nimi poradzić. Stąd uważam, że dobrze jest takie https://businews.pl/kredyt-u-doradcy-fi ... laca-7818/ porady poczytać, ale czy to wystarczy?
Mennica Skarbowa zł

Re: Jak inwestować w akcje: Przewodnik dla początkujących

Post autor: Mennica Skarbowa zł »

Warto jednak też bezpiecznie inwestować część aktywów za taką formę uznaje się metale szlachetne. Dlatego jeśli szukacie dobrych ofert i profesjonalnego wsparcia w zakresie ze strony obsługi, aby podjąć jak najlepsze decyzje dla siebie to zapraszamy na https://www.mennicaskarbowa.pl/ gdzie znajdziecie różne propozycje sztabek, monet, ale również wyjątkowej biżuterii na prezent. Na pewno postaramy się pomóc :)
ODPOWIEDZ