Komfortowa podróż z dzieckiem

Znajdziesz tu wszystko to, na co nie było miejsca w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
Wlodzimiera70
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2021, 16:21

Komfortowa podróż z dzieckiem

Post autor: Wlodzimiera70 »

Witajcie moi drodzy. Niedawno zostałam mamą zdrowej dziewczynki. Wiem, że będę dość często jeździć z córeczką samochodem, więc zależy mi na tym, żeby kupić jak najwygodniejszy fotelik samochodowy dla niemowlaka. Polecilibyście mi jakieś konkretne sprawdzone przez was modele? Byłam ogromnie wdzięczna.
Awatar użytkownika
karin
Posty: 179
Rejestracja: 06 lis 2019, 15:50

Re: Komfortowa podróż z dzieckiem

Post autor: karin »

Jeśli nie czujesz, że podróżując swoim samochodem zapewniasz bezpieczną jazdę swojemu dziecku, czy komukolwiek innemu to oddaj je do mechanika. Przez ten czas, bez najmniejszego problemu możesz wziąć pod uwagę wynajem samochodów Katowice Jako firma działająca na całą Polskę, mają bardzo dobre warunki, w tym konkurencyjne ceny.
Mikołaj

Re: Komfortowa podróż z dzieckiem

Post autor: Mikołaj »

Fotelik w podróży to fajne rozwiązanie, ale jak nam dziecko podrośnie, to możemy skorzystać z innego rozwiązania. Fajnie się sprawdza Smart Kid Belt. I to polski wynalazek. Co prawda chyba nadal niedoceniany i przez branże mocno (i niesłusznie) traktowany z góry. Tutaj więcej o tym pisze: https://www.pb.pl/globalna-wojna-o-pols ... ek-1110342. Moim zdaniem branża jest za bardzo zamknięta i patrzy na kasę. Nie szukają nowych już rozwiązań i każda taka inicjatywa jest dla nich zagrożeniem.
Konował

Re: Komfortowa podróż z dzieckiem

Post autor: Konował »

Mikołaj pisze: ↑12 sie 2021, 21:23 Fotelik w podróży to fajne rozwiązanie, ale jak nam dziecko podrośnie, to możemy skorzystać z innego rozwiązania. Fajnie się sprawdza Smart Kid Belt. I to polski wynalazek. Co prawda chyba nadal niedoceniany i przez branże mocno (i niesłusznie) traktowany z góry. Tutaj więcej o tym pisze: https://www.pb.pl/globalna-wojna-o-pols ... ek-1110342. Moim zdaniem branża jest za bardzo zamknięta i patrzy na kasę. Nie szukają nowych już rozwiązań i każda taka inicjatywa jest dla nich zagrożeniem.
Obczaj jeszcze ten test: https://www.mdpi.com/2624-8921/2/1/8/htm. Jak dla mnie rewelacyjny. Żadne tam materiały producenta. Tu masz dane czarno na białym i to w porównaniu do kilku tradycyjnych fotelików. Po wykresach można sobie prześledzić jak to wygląda i czy jest bezpieczne. Takie porównanie pokazuje po prostu prawdę. I z niej wynika, że Smart Kid Belt to całkiem fajne rozwiązanie.
Śliwkowa

Re: Komfortowa podróż z dzieckiem

Post autor: Śliwkowa »

Szukałam ostatnio nowego fotelika dla mojego synka. Ze starego nieco już wyrósł więc postanowiłam wyposażyć się w nowy zwłaszcza że synek sporo ze mną podróżuje i zależy mi na jego bezpieczeństwie i komforcie. Znalazłam bardzo fajne oferty fotelików na https://8stars.com/pl/ . Aż żałuję że wcześniej nie znałam tej stronki.
Aleksandra

Re: Komfortowa podróż z dzieckiem

Post autor: Aleksandra »

Mając dzieci zawsze kierowałam się regułą by dbać o bezpieczną ich podróż w aucie już od "pierwszych dni". Gorzej mi było to ogarnąć w chwili gdy auto się popsuło i musiałam jeździć zastępczymi samochodami lub korzystać z taksówki. W końcu gdy najstarszy skończył w tamtym roku 5 lat mój problem się rozwiązał gdyż zlazłam doskonałego zastępce jakim jest Smart Kid Belt. Lekkie, mobilne urządzenie, który dopasowuje pas bezpieczeństwa do wymiarów dziecka. Dziecko w końcu w każdej sytuacji jest w aucie bezpieczne.
Wójcik

Re: Komfortowa podróż z dzieckiem

Post autor: Wójcik »

Z fotelikami to trzeba trochę uważać. Jest to dobre rozwiązanie, bezpieczne ale nie jedyne. Niestety branża i producentów i sprzedawców mocno się razem trzyma. Szczególnie niektórzy producenci. I próbują wywierać wpływy nawet na istniejące przepisy, byle je dopasować do swoich potrzeb. Bardzo ciekawie portal BRD24 to opisał. Zrobili takie śledztwo dziennikarskie i pokazują sporo takich złych ruchów w branży. Od właśnie nacisków, przez manipulowanie testami: https://www.brd24.pl/spoleczenstwo/cala ... id-belt/ . I jak tu potem wierzyć?
ODPOWIEDZ