Szkoła dla dziecka

Znajdziesz tu wszystko to, na co nie było miejsca w pozostałych kategoriach.
Awatar użytkownika
kalimera
Posty: 51
Rejestracja: 18 lut 2019, 9:59

Szkoła dla dziecka

Post autor: kalimera »

Cześć. Dostałam za zadanie od mojej koleżanki, żeby pomóc jej w znalezieniu szkoły dla jej dziecka. Najlepiej gdyby nauczanie było w dwóch językach. Widziałam ciekawą ofertę Szkoły Europejskiej w Łodzi https://szkolaeuropejska.pl/ , która ma szkołę podstawową oferującą klasę dwujęzyczną. Czy ktoś coś może o nich dobrego powiedzieć? Widziałam, że mają wiele międzynarodowych certyfikatów i dobre wyniki nauczania.
Awatar użytkownika
river
Posty: 51
Rejestracja: 28 maja 2019, 16:51

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: river »

Rzeczywiście ciekawa szkoła. Już widzę ceny tych podręczników ?? dlatego ja zamawiam wszystko internetowo na https://www.taniaksiazka.pl/tanie-podre ... a-562.html by nie musieć płacić potężnych pieniędzy na książki potrzebne tylko na semestr.
Awatar użytkownika
Zuzia
Posty: 461
Rejestracja: 23 maja 2019, 9:25

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: Zuzia »

A jakie szkoły językowe dla dzieci polecacie? Moja córka bardzo chciałaby uczyć się języka chińskiego. Udało mi się znaleźć ofertę takich właśnie kursów języka chińskiego dla dzieci w Centrum Edukacji Profi Lingua, a dokładniej na stronie https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... dla-dzieci. Jak sądzicie, warto tam zapisać córkę?
Awatar użytkownika
Wiollka
Posty: 82
Rejestracja: 31 paź 2019, 14:15

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: Wiollka »

Grunt to wybrać dobrą szkołę dla dziecka. Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha w Warszawie na pewno do tego grona należy. Moje dzieci się w niej uczą i naprawdę złego słowa nie mogę powiedzieć. Uczą się dobrze, lubią szkołę i chętnie do niej chodzą.
Awatar użytkownika
Badaka
Posty: 138
Rejestracja: 07 paź 2019, 19:55

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: Badaka »

Na pewno w Warszawie nie brakuje szkół, między innymi dlatego też przeprowadziliśmy się do stolicy. Znaleźliśmy świetne miejsce - Te Vizje na Okopowej. Ja wysłałam tu córkę do szkoły podstawowej, ta oferuje bardzo dużo fajnych zajęć, także pozalekcyjnych i jest z pewnością szkołą na bardzo wysokim poziomie. Później zamierzamy wysłać córkę do liceum.
Awatar użytkownika
jjjna
Posty: 26
Rejestracja: 11 wrz 2019, 14:02

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: jjjna »

Tak, Warszawa daje duże możliwości :) Gorzej jest niestety w małych miejscowościach. Na Wilanowie jest bardzo dobra Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej przy ulicy Kolegiackiej. Dużym plusem jest to, że nauka odbywa się tam w klasach maksymalnie 18- osobowych, więc nauczyciel poświeci kazdemu dziecku dużo więcej czasu. Dzieci mają tam również dużo zajęć dodatkowych, zarówno sportowych jak np teatr, szachy czy artterapia. W państwowych szkołach takich zajęć się nie uświadczy.
Awatar użytkownika
Gosiaczek999
Posty: 18
Rejestracja: 25 mar 2020, 19:00

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: Gosiaczek999 »

Jeżeli chodzi o zerówkę to my możemy polecić Tequestę na Mokotowie :) To prywatna placówka dwujęzyczna z bogatą ofertą zajęć dodatkowych dla maluchów :) Ku naszemu zaskoczeniu mały bardzo dobrze poradził sobie z nauką języka angielskiego, nawet z matematyką nie miał problemów, a to już coś... :D
Awatar użytkownika
Ultrafara
Posty: 14
Rejestracja: 20 mar 2020, 18:25

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: Ultrafara »

Widzę, że mówicie o Warszawie;) Tu na pewno Te Vizja jest jedną z lepszych szkół, przynajmniej z mojego doświadczenia. Córce bardzo podobają się zajęcia, także znalazła dużo koleżanek i kolegów. Co więcej pracują tu świetni nauczyciele. Sprawdźcie sobie na ich stronie http://okopowa.edu.pl/ jakie lekcje, zajęcia dodatkowe, mają w swoim programie.
Awatar użytkownika
obiadwsobote
Posty: 69
Rejestracja: 12 paź 2019, 11:43

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: obiadwsobote »

jjjna pisze: ↑27 lut 2020, 13:20 Tak, Warszawa daje duże możliwości :) Gorzej jest niestety w małych miejscowościach. Na Wilanowie jest bardzo dobra Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej przy ulicy Kolegiackiej. Dużym plusem jest to, że nauka odbywa się tam w klasach maksymalnie 18- osobowych, więc nauczyciel poświeci kazdemu dziecku dużo więcej czasu. Dzieci mają tam również dużo zajęć dodatkowych, zarówno sportowych jak np teatr, szachy czy artterapia. W państwowych szkołach takich zajęć się nie uświadczy.
Ja również słyszałem że Podstawówka im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie, to naprawdę dobra szkoła, bardzo atrakcyjna również pod względem nauki języka, używa się go dużo. Klasy faktycznie nie są też aż tak liczne, dzięki czemu więcej uwagi można poświęcić uczniom. To bardzo dobrze działa też na pracę nauczycieli, którzy nie są tak przemęczeni i dużo lepiej wykonują swój zawód.
Awatar użytkownika
Pegass
Posty: 124
Rejestracja: 18 maja 2020, 20:50
Lokalizacja: płock
Kontakt:

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: Pegass »

Są fajne szkoły, które na bieżąco mają kontakt z rodzicami. Mają strona dla rodziców uczniów i tam są wszystkie niezbędne informacje. Polecam wybierać właśnie takie szkoły.
https://modatotu.pl/
Awatar użytkownika
rozkochana
Posty: 69
Rejestracja: 27 lut 2019, 16:41

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: rozkochana »

Wielu rodziców myśli tak naprawdę o tym, co dla dziecka zrobić, jak ogarnąć rosnące koszty szkolne. Na szczęście jest na to sposób - dotacja podręcznikowa, opisana tutaj https://www.nowaera.pl/dladyrektora/zam ... -dotacyjne . Nie będę powielać informacji na jej temat, ale możecie się rozczytać, o co w niej chodzi.
Awatar użytkownika
zachodslonca
Posty: 278
Rejestracja: 20 wrz 2019, 14:56

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: zachodslonca »

Kupiłam tutaj ostatnio https://www.taniaksiazka.pl/seria/operon-nasza-szkola książkę w atrakcyjnej cenie. Widziałamją na wystawach już w innych księgarniach ale zamawiałam akurat podręczniki Nasza Szkola do szkoły dla dziecka więc zamówiłam ją też przy okazji
Awatar użytkownika
zofia27
Posty: 29
Rejestracja: 12 maja 2020, 15:40

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: zofia27 »

U mnie obecnie największym problemem jest przekonanie mojej pierwszoklasistki do noszenia maseczki. Zamówiłam na stronie https://sklep-testcovid19.pl/produkt/na ... e-100-szt/ i pozwalam jej codziennie namalować na niej mały wzorek jak serduszko itd. Na razie pomaga, a jak u was z tym?
Awatar użytkownika
wenson
Posty: 144
Rejestracja: 06 lis 2019, 15:51

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: wenson »

Jeśli chodzi o ubezpieczenie NNW szkolne, to polecam wybierać oferty, które odpowiadają specyfice życia naszego dziecka. Jeżeli uprawia dużo sportu, wyjeżdża na zawody oferta powinna zawierać właśnie taki zakres ochrony. Dobrze, aby ubezpieczenie zostało zawarte na cały rok, włączając w to okres wakacji oraz miejsca pobytu poza szkołą. Myślę, że ta oferta https://cuk.pl/kalkulator-nnw-dziecka w szczególności was zainteresuje.
Awatar użytkownika
Mr Robot
Posty: 173
Rejestracja: 09 wrz 2019, 12:06

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: Mr Robot »

Tak jeszcze odnośnie szachów, to jeśli w szkole dziecka nie są organizowane zajęcia związane z szachami, to można zapisać je do placówki, która oferuje lekcje, podczas których dzieci mogą się nauczyć grać. Szachy dla dzieci Warszawa to całkiem fajna rzecz nawet dla najmłodszych. ;)
Hackers. We inherently trust no one, including each other.
Luuluś

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: Luuluś »

Wiollka pisze: ↑30 gru 2019, 16:04 Grunt to wybrać dobrą szkołę dla dziecka. Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha w Warszawie na pewno do tego grona należy. Moje dzieci się w niej uczą i naprawdę złego słowa nie mogę powiedzieć. Uczą się dobrze, lubią szkołę i chętnie do niej chodzą.
potwierdzam, to bardzo dobra szkoła podstawowa, dobrze radzą sobie z nauczaniem zdalnym
HannaŁ

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: HannaŁ »

Jeśli już jesteśmy w temacie nauki i dzieci, to z pewnością część z Was będzie zastawiała się, która firma byłaby w stanie najlepiej zorganizować zieloną szkołę. Z polecenia znajomych zwróciła uwagę na stronę http://kumitetravel.pl/aktywna-zielona-szkola/ i muszę przyznać, że ich oferta wyróżnia się bardzo pozytywnie na tle innych tego typu. Ogromnym plusem jest przygotowanie tematycznych wyjazdów w zależności od potrzeb i zainteresowań uczestników. Opieka animatorów to ogromne odciążenie dla wychowawców i gwarancja przeprowadzenia rozwijających zajęć i nauki nowych umiejętności. Polecam zapoznać się ze szczegółami.
kasieńka

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: kasieńka »

Nie możemy zapominać o edukacji naszego dziecka. Najróżniejsze przydatne do nauki książki znajdziecie w ofercie księgarni internetowej Tantis: https://tantis.pl/serie/odkrywam-siebie-4588 . Zachęcam serdecznie do zapoznania się z nią bliżej. Wybór książek i podręczników jest bardzo duży.
Awatar użytkownika
Badaka
Posty: 138
Rejestracja: 07 paź 2019, 19:55

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: Badaka »

Może wydawać się, że szkoła jak szkoła, no ale różnie przecież to wygląda w różnych placówkach co nie. Sporo osób zastanawia się czy wybrać szkołę prywatną, czy też publiczną. Ja nie będę do żadnej szczególnie namawiać, nie mam porównania, no ale Te Vizja w Gdańsku, jako prywatna szkołą, bardzo dobre wrażenie na mnie wywarła.
edoś

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: edoś »

jeśli chodzi o ciekawe zajęcia dla dzieciaków to jednak nauczyciele teraz mają naprawdę mnóstwo różnych możliwości. wystarczy tylko poszukać pomysłów w sieci czy samodzielnie coś zorganizować. ja czytam regularnie taki portal dla nauczycieli i naprawdę mnóstwo tam cennych poradników odnośnie wychowania ale i porad związanych z rozwojem i edukacją.
dominikkkk

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: dominikkkk »

Edukacja jest kluczowym elementem w rozwoju każdego dziecka, a dodatkowe materiały mogą znacząco wspierać proces nauki. "Biblioteczka Opracowań nr 019 Dziady cz. II i IV" autorstwa Danuty Polańczyk to doskonałe źródło wiedzy, które pomoże dziecku zgłębić i zrozumieć te skomplikowane dzieła Adama Mickiewicza. Książka ta nie tylko ułatwi przygotowania do lekcji polskiego, ale także rozbudzi zainteresowanie literaturą i kulturą, co jest nieocenione w kształtowaniu wszechstronnie rozwiniętej osobowości. :D
dorotak

Re: Szkoła dla dziecka

Post autor: dorotak »

Każde dziecko uczęszczając do szkoły powinno mieć w swoim plecaku flamastry, w przypadku, gdy jedno ma, a drugie nie następuje zazwyczaj nieporozumienie stron. Moje dziecko ostatnio wręcz strasznie prosiło o zakup flamastrów, więc też tak zrobiłam. Kupiłam je w najlepszym miejscu jakim tylko mogłam wybrać, tutaj: https://matfel.pl/product-pol-1748869-F ... s-BIC.html :)
ODPOWIEDZ