Fotelik czy alternatywa?

Radzimy, rozwiązujemy zagwozdki i problemy, zbieramy opinie.
Milena

Fotelik czy alternatywa?

Post autor: Milena »

Muszę wybrać fotelik dla dziecka w wieku 8 lat. Patrząc na szeroką ofertę na rynku zastanawiam się czy bardziej wygodnym w użytkowaniu nie byłaby alternatywa jaką jest Smart Kid Belt. Zdaję sobie sprawę, że opinie w sieci na temat tego urządzenia są różne lecz patrząc na dostępne testy i to, że produkt ten ma homologację jestem zdania, że jest bezpieczną alternatywą. Czy używacie ją dla swych dzieci czy jednak preferujecie foteliki? Chętnie poczytam Wasze zdanie na ten temat.
Roksa

Re: Fotelik czy alternatywa?

Post autor: Roksa »

Czytałam opinie, że to branża dużo namieszała co do opinii tego urządzenia. Sama posiadam je dla swojego dziecka lecz korzystam z niego tylko w sytuacjach gdy nie jestem w stanie skorzystać z fotelika. Znakomicie spisuje się w taksówkach, busach czy na szkolnych wycieczkach. Kupiłam je nawet dla teściów, którzy mieszkają blisko nas by mieli cały czas w aucie. W razie potrzeby gdy wnuk spędza z nimi czas zawsze mogą zabrać go czy to na wycieczkę czy zakupy.

true rms co to jest
Marta

Re: Fotelik czy alternatywa?

Post autor: Marta »

Całą ta sytuacja z próbą zmiany przepisów by nie dopuścić do sprzedaży Smart Kid Belt opisana jest na brd24.pl. Nigdy bym się nie spodziewała, że takie działania są dozwolone. Zawsze myślałam, że produkty muszą spełniać odpowiednie normy i wówczas są dopuszczone do sprzedaży, a przede wszystkim, że wszystkie produkty podlegają tym samym kryterium. Czyżby konkurencja poczuła zagrożenie w tym innowacyjnym urządzeniu, które jest dobrą alternatywą do fotelików, a co najważniejsze mało kosztuje.
Jagna1

Re: Fotelik czy alternatywa?

Post autor: Jagna1 »

Zdecydowanie Smart Kid Belt. Dlaczego? Bo jest równie bezpieczny i funkcjonalny co fotelik, a do tego niewiele kosztuje. Zabranie go ze sobą na wakacyjne wojaże gdyż zawsze może się przydać w taksówce czy wypożyczonym aucie nie stanowi żadnego problemu. Urządzenie to jest małe i waży sto dwadzieścia gram więc nie odczuwamy jego obecności w bagażu. Przed zakupem oczywiście zapoznałam się z wszelkimi opiniami i niezależnymi testami, których wyniki są dostępne w sieci. Wyniki te mnie przekonały, a innowacje zawsze wprowadzają małe zamieszanie zanim konsument się do nich przekona.
MaKa

Re: Fotelik czy alternatywa?

Post autor: MaKa »

Wybór SKB jest dobrym wyborem, a do tego łatwo go przenosić z auta do auta. Montaż szybki, a dziecko jeździ nie tyle bezpiecznie co komfortowo. Dobrze, że takie innowacje pojawiają się na rynku i nie ma co się dziwić, że budzą kontrowersje. Ludzie nie ufają temu co jest nowe i nieznane. Dobrze, że pojawiają się wpisy w sieci zawierające wyniki z niezależnych testów przeprowadzone przez instytucje niezależne. Szkoda tylko, ze branża fotelikowa zareagowała jak dla mnie bardzo nieładnie.
patii88

Re: Fotelik czy alternatywa?

Post autor: patii88 »

No każdy ma swoje zdanie, ale ja przykładowo uważam, że nie ma nic bardziej bezpiecznego foteliki. Niedawno znalazłam model MaxSpace Comfort System + https://avionaut.com/pl/foteliki/aviona ... NavyMax.04 , który może was też zainteresować. Te foteliki są starannie wykonane z dbałością o każdy szczegół. Zapewniają nie tylko komfort dziecku, ale pełne bezpieczeństwo. Myślę, że warto byłoby go kupić...
bartoszka

Re: Fotelik czy alternatywa?

Post autor: bartoszka »

Nie wiem czy kojarzycie pasy smart kid belt? to dosc popularne rozwiązanie, duzo osob z tego korzysta i widze, ze to cieszy sie naprawde duzym powodzeniem, sama sie zastanawiam czy nie zamowic
ODPOWIEDZ