Opiekunka a dom opieki

Radzimy, rozwiązujemy zagwozdki i problemy, zbieramy opinie.
Awatar użytkownika
Gualfard
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2020, 14:31

Opiekunka a dom opieki

Post autor: Gualfard »

Witajcie. Moja babcia potrzebuje całodobowej opieki, bo ze względu na swoją chorobę nie potrafi sama o siebie zadbać. Waszym zdaniem lepiej jest zatrudnić opiekunkę czy skorzystać z pomocy domu opieki?
Awatar użytkownika
Sylwia73
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2020, 9:26

Re: Opiekunka a dom opieki

Post autor: Sylwia73 »

Z doświadczenia wiem, że w placówkach tego typu opieka jest całodobowa. Na przykład w familia.lodz.pl pracują pielęgniarki i personel medyczny. Właśnie tam mieszka moja mama. To wspaniałe miejsce, w cichej okolicy z możliwością spacerów. Wiem, że trudno jest podjąć taką decyzję, ale czasami to lepsze wyjście z sytuacji.
Awatar użytkownika
jannka
Posty: 58
Rejestracja: 06 paź 2019, 9:14

Re: Opiekunka a dom opieki

Post autor: jannka »

Wybrałabym dom opieki. Zobaczcie na ofertę https://domseniora-jaso.pl/ moim zdaniem to miejsce idealne dla seniorów. Nie tylko będą mieli w takim miejscu najlepszą opiekę ale i towarzystwo, zajęcia. Wizyty lekarskie, rehabilitację w zależności od stanu zdrowia i potrzeb.

leroy łazienki
Awatar użytkownika
slonica
Posty: 23
Rejestracja: 12 mar 2020, 20:50

Re: Opiekunka a dom opieki

Post autor: slonica »

my sobie radzimy jakoś sami, największy problem jest z odpowiedią dietą, myślę nad nutridinkami, w DOZ mi polecono fresubin, może taki drink zastąpić posiłek i w sumie buteleczka nie jest duża,wydaje mi się że łatwiej taką buteleczkę nawet jako drugie sniadanie wypić czy kolację, niż taki duży posiłek
Awatar użytkownika
Wiollka
Posty: 82
Rejestracja: 31 paź 2019, 14:15

Re: Opiekunka a dom opieki

Post autor: Wiollka »

Moim zdaniem dom opieki jest lepszy bo tam starsze osoby mają kontakt z innymi seniorami, a to ważne. Nikt nie lubi być sam, a dla starszych osob towarzystwo to najlepsze lekarstwo. W Nowym Dworze Mazowieckim jest bardzo dobry dom opieki "Dom Rodzinny". Jeśli jesteście właśnie z tych stron to szczerze polecam.
ODPOWIEDZ