Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie kota

Radzimy, rozwiązujemy zagwozdki i problemy, zbieramy opinie.
Zuśka

Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie kota

Post autor: Zuśka »

Rzeczywistość ma wpływ nie tylko na nas, ludzi, ale również na styl życia kotów. Koty, które żyją z nami w domach nie muszą już polować, aby zapewnić sobie pożywienie. W efekcie tych zmian futrzaki większość prowadzą siedzący tryb życia – daleki od zwykłego poziomu aktywności Twojego energicznego z natury przyjaciela. Dlaczego tak ważny dla kota jest ruch fizyczny możecie dowiedzieć się z https://mojzdrowyfutrzak.elanco.com/pl/ ... -kociarza/ Jest to o tyle ważne, że otyłość jest obecnie najczęstszym problemem dotykającym koty.
MiśkaKiśka

Re: Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie kota

Post autor: MiśkaKiśka »

Wiadomo, ruch jest ważny, ale zdarza się, że kot z dnia na dzień nagle staje się ospały, nie chce być tak aktywny jak wcześniej, boi się, chowa w różnych miejscach. Tu warto sprawdzić, czy to nie wina jakiegoś stresującego bodźca. Zwykła przeprowadzka to dla kota ogromna rewolucja. W kryzysowych sytuacjach może pomóc https://www.feliway.com/pl
Awatar użytkownika
Zuzia
Posty: 461
Rejestracja: 23 maja 2019, 9:25

Re: Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie kota

Post autor: Zuzia »

A czy zastanawialiście się kiedykolwiek, czy koty od wysiłku się pocą? Jeśli tak, to polecam zajrzeć do artykułu na blogu na stronie internetowej https://babuzoo.pl/blog/czy-koty-sie-poca/. Zostało to tam bardzo szczegółowo wytłumaczone ;) Mam nadzieję, że zaspokoi to Waszą ciekawość ;)
boguśka

Re: Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie kota

Post autor: boguśka »

Przede wszystkim trzeba również brać swojego kota na kontrolne wizyty do weterynarza. Dla mnie najlepszy jednak okazał się weterynarz Levet , który posiada bardzo dobre podejście do nawet bardzo lękliwych zwierząt, a także wiem, że zawsze wiem, że można liczyć na jego pomoc.

amnezja marihuana
ODPOWIEDZ