Wypadek a odszkodowanie

Kącik porad prawnych. Masz wiedzę i doświadczenie, którym możesz podzielić się z innymi? A może szukasz podpowiedzi, jak poradzić sobie z problemem natury prawnej? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz tutaj.
Awatar użytkownika
Ziuta
Posty: 143
Rejestracja: 06 mar 2019, 17:42

Wypadek a odszkodowanie

Post autor: Ziuta »

Moja znajoma miała wypadek i teraz chce starać sie o odszkodowanie. Wiadomo, ze samemu, raczej takich rzeczy się nie załatwi i trzeba skorzystać z pomocy dobrego adwokata by uzyskac jak najwiecej z odszkodowania. Ja wstępnie znalazłam infomacje, że tutaj www.adwokat-radom.net.pl oferują takie usułgi. Ktoś z was zna jeszcze jakiegoś dobrego adwokat?
Awatar użytkownika
jusina
Posty: 81
Rejestracja: 27 lut 2019, 15:38

Re: Wypadek a odszkodowanie

Post autor: jusina »

No z taką sprawą najlepiej udac się do adwokata. On będzie wiedział jak pomóc by sukcesem zakończyć sprawę i wygraną. Na pewno nie łatwo jest znaleźć dobrego adwokata i warto popytać wśród znajomych, z tego co słyszałam warto wybrać P. Łukasza https://adwokat-luczak.pl/ można zerknąć i zobaczyć jaka specjalizacja jest u niego.
Awatar użytkownika
maryla
Posty: 65
Rejestracja: 25 sie 2019, 20:58

Re: Wypadek a odszkodowanie

Post autor: maryla »

A kojarzycie EuCO? Oni pomagają odzyskiwać odszkodowania komunikacyjne. Ta firma w całej Polsce działa. Najlepiej to do nich na infolinię zadzwonić.
Awatar użytkownika
Zuzia
Posty: 461
Rejestracja: 23 maja 2019, 9:25

Re: Wypadek a odszkodowanie

Post autor: Zuzia »

A skoro już przy wypadkach jesteśmy, to co Waszym zdaniem najlepiej z takim autem po wypadku zrobić? Widziałam ostatnio na stronie https://skupaut.waw.pl/skup-aut-radzymin/, że skup aut powypadkowych RADZYMIN przyjmuje auta w różnym stanie technicznym, również takie rozbite po wypadku. Jak sądzicie, warto z tego skorzystać? Czy sprzedawaliście kiedyś rozbity samochód w takim właśnie skupie?
Awatar użytkownika
Wedelka
Posty: 44
Rejestracja: 18 wrz 2019, 20:44

Re: Wypadek a odszkodowanie

Post autor: Wedelka »

Jak jest się po wypadku to zazwyczaj jest tak, ze ubezpieczyciel po prostu zaniża odszkodowanie i tyle. Nie ma się co czarować. Często się tak zdarza niestety. Sama szukam jakiejś kancelarii, która pomoże mi uzyskac jakiś zwrot kosztów za rehabilitacje, bo to co poniosłam jest tragedią :/ Znalazłam taką kancelarię https://jrkancelaria.pl . Korzystał ktoś może ?
Awatar użytkownika
gradinkaa
Posty: 22
Rejestracja: 13 kwie 2019, 10:43

Re: Wypadek a odszkodowanie

Post autor: gradinkaa »

Czasem ciężko jest udowodnić że wypadek nie jest z naszej winy, dlatego też warto mieć rejestrator wideo lub kamerkę samochodową. Ja nawet widziałam fajne że można zamówić z nadrukiem https://www.giftyonline.pl/pl/produkty/ ... jestratory . Myslę że takie urządzenie warto sobie kupić. Zawsze to jest jakiś dowód gdy wypadek nie będzie z naszej winy, wtedy łatwiej udowodnić.
Awatar użytkownika
mleczko90
Posty: 70
Rejestracja: 02 paź 2019, 15:43

Re: Wypadek a odszkodowanie

Post autor: mleczko90 »

niestety czasem nie obędzie się bez drogi sadowej...

------------------------
https://panasiuk.com.pl/specjalizacje/restrukturyzacje/
Awatar użytkownika
karin
Posty: 179
Rejestracja: 06 lis 2019, 15:50

Re: Wypadek a odszkodowanie

Post autor: karin »

W takim przypadku na pewno warto postawić na kogoś sprawdzonego. Jeżeli chodzi o prawnika od odszkodowań w Warszawie, to ja polecam Wam zajrzeć na stronę: Odszkodowania Warszawa oprócz przydanych informacji z zakresu odszkodowań znajdziecie na niej również dane kancelarii, która specjalizuje się w tego typu sprawach i naprawdę zna się na rzeczy ;)
Awatar użytkownika
kilopi
Posty: 114
Rejestracja: 09 cze 2019, 23:39

Re: Wypadek a odszkodowanie

Post autor: kilopi »

maryla pisze: ↑25 sie 2019, 21:01 A kojarzycie EuCO? Oni pomagają odzyskiwać odszkodowania komunikacyjne. Ta firma w całej Polsce działa. Najlepiej to do nich na infolinię zadzwonić.
mi oni pomagali z odszkodowaniem po stracie taty. opinie o euco mowia same za siebie. ta firma nie ma sobie rownych :)
Awatar użytkownika
mewka
Posty: 66
Rejestracja: 19 lut 2020, 22:05

Re: Wypadek a odszkodowanie

Post autor: mewka »

Myśmy długo żyli w nieświadomości, że można starać się o jakiekolwiek odszkodowanie. Kierowca potrącił naszą siostrę na przejściu dla pieszych, gdzie miała pierwszeństwo. Świeciło się zielone światło. Ona to bardzo przeżyła i chciała szybko zapomnieć o sprawie. Po 8 latach dowiedzieliśmy się o możliwości odszkodowania. Siostra zdecydowała, że zleci sprawę Kancelarii Pro Bono https://kancelariaprobono.pl/, ponieważ mają spore doświadczenie w tego typu sprawach. Udało się. Zdecydowanie warto walczyć o swoje prawa.
Awatar użytkownika
jolka2
Posty: 135
Rejestracja: 14 sty 2020, 9:13

Re: Wypadek a odszkodowanie

Post autor: jolka2 »

Z dochodzeniem odszkodowań to różnie bywa.
manny
Posty: 47
Rejestracja: 08 maja 2020, 10:02

Re: Wypadek a odszkodowanie

Post autor: manny »

Nawet jak się nie jest pewnym czy odszkodowanie się należy to lepiej się poradzić kogoś, kto się zna. Na przykład w kancelarii Eventum w Poznaniu to nawet taka konsultacja jest bezpłatna. To też ważne, dobre jest takie podejście. Ta kancelaria zajmuje się m.in dochodzeniem odszkodowań za wypadki w pracy. Często są to trudne sprawy, dlatego zawsze lepiej z taką pomocą prawną.
ODPOWIEDZ