Wyjazd z dzieckiem

Czas na przygodę! Podpowiadamy, jak zorganizować wycieczkę, co zabrać ze sobą, czego wystrzegać się w podróży i co koniecznie trzeba zobaczyć.
Mama Jagoda

Wyjazd z dzieckiem

Post autor: Mama Jagoda »

Planując wyjazd zagraniczny z dzieckiem co zawsze macie ze sobą w bagażu ? Jadę pierwszy lat z moją córką (6lat) i zastanawiam się co powinnam spakować do jej walizki aby były to przemyślane pakowanie. Będziemy w miejscu docelowym wynajmować auto więc czy wskazane jest zabrać ze sobą fotelik czy też alternatywne rozwiązania też się sprawdzą ? Czy lepiej wynajmować auto w wypożyczalniach na lotnisku czy szukać gdzie indziej? Jak jest korzystniej ?
Michalina

Re: Wyjazd z dzieckiem

Post autor: Michalina »

Pierwsza wyprawa zagraniczna z dzieckiem to nie lada wyzwanie. Niezależnie od tego co zaplanujesz ze sobą zabrać to i tak będzie tego zbyt wiele. Całe szczęście, że wybierając opcję przemieszczania się samolotem ma się ograniczenie wagowe walizki na osobę. Zabierz to co zwykle pakowałaś na wyjazdy, dołóż jakieś karty, audiobooka czy co tam dziecko lubi by wypełnić mu czas w samolocie czy oczekiwania na lotnisku. Opcja wynajmu auta jest dobrą sprawą i z podstawieniem na lotnisku. Jesteś wówczas niezależna i od razu po opuszczeniu terminala możesz udać się do punktu docelowego. Ja zawsze wypożyczałam auto z fotelikiem nie znam żadnych alternatyw, mamy coś takiego na rynku?
Romka

Re: Wyjazd z dzieckiem

Post autor: Romka »

Sześciolatek już sam jest w stanie określić co ze sobą zabrać. Zrób tylko selekcję wybranych rzeczy byście nie przekroczyli maksymalnego ograniczenia wagi bagażu. Skup się na odzieży, kosmetykach i ewentualnej jakiejś podręcznej apteczce. Dodatkowo jak będziesz wynajmować auto może ci się przydać Smart Kid Belt. Jest to urządzenie alternatywne do fotelika, które zadba o bezpieczeństwo twego dziecka w aucie. Można go używać w całej Unii Europejskiej więc przyda się na ewentualne przyszłe eskapady.
Ivona

Re: Wyjazd z dzieckiem

Post autor: Ivona »

Uwielbiam rodzinne eskapady tą radość, wolność i wspaniały odpoczynek. Już nie mogę się doczekać wakacji, które w tym roku spędzamy w Grecji. Podczas takich wyjazdów korzystamy z rozwiązań, które ułatwiają nam codzienność w tym ze Smart Kid Belt. To urządzenie jest doskonałe, a moje dziecko uwielbia jazdę w aucie. My natomiast jesteśmy zadowoleni, że dbamy o jej bezpieczeństwo wszędzie nawet w taksówce.
...................................................................................................
Sobiesław

Re: Wyjazd z dzieckiem

Post autor: Sobiesław »

Teraz zbliża się majówka, więc wielu gdzieś pojedzie. Czy to nad morze, czy w góry czy po rodzinie. Jakby nie patrzeć dłuższy weekend i okazja do wyjazdu. Najważniejsze by to był wyjazd dla całej rodziny bezpieczny. Bez tego nie ma co kombinować. Smart Kid Belt jest całkiem ciekawym rozwiązaniem, ale trzeba brać pod uwagę to, że to jednak dla starszego dziecka. Młodsze to tylko w foteliku RWF. Nie widzę innej opcji. I tak najważniejsze bedzie to, co mamy my w głowach na trasie i inni uczestnicy ruchu. Od tego zależy nasze bezpieczeństwo, a sam pas to tylko taki pomocnik.
ODPOWIEDZ